AKCE ZRUŠENA !!! Moderovaný program Posvícení na návsi SE RUŠÍ !!!

AKCE ZRUŠENA !!!

Obec Bašť s ohledem na velmi špatnou předpověď počasí, silnému větru nárazově až 70 km/hod a vytrvalému dešti s úhrny až 100 litrů/m2, RUŠÍ moderovaný program Posvícení na návsi.

Věříme, že naše rozhodnutí je správné a uvážené.

Nejen, že nepřijde na zmar 60 tisíc z obecní kasy, bez sankcí za zrušení, ale předejdeme tímto i možným škodám na zdraví a majetku.

Ostatní program zábavných atrakcí pro děti a dospělé na psí louce zůstává beze změn, tedy od pátku 13.9. do neděle 15.9.2024.

Všem děkujeme za pochopení.

VÝSTRAHA ČHMÚ

Zpráva č. 000405
Odesláno: 11.9.2024 11:47:49
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000404 vydanou 10.09.2024 v 10:14:18 hodin
Územní platnost: ORP Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Meteorologická situace: Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže nad střední a východní Evropou a s ní spojená vlnící se studená fronta.

Velmi vydatný déšť Vysoký st. nebezpečí
13.9. 12:00  – 15.9. 24:00
Popis: V období od pátečního poledne 13. 9. do neděle 15. 9. (suma za 60 hodin) předpokládáme velmi vydatné srážky většinou od 100 do 150 mm.
Doporučení: Zvýšený odtok vody z krajiny, průtoky vody přes komunikace, zanesení komunikací unášeným materiálem. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Zhoršený odvod srážkové vody kanalizací. Riziko podmáčení a následných sesuvů, snížení stability stromů v podmáčené půdě. Při silném dešti je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů nebo podemletí komunikací.

Povodňová pohotovost Vysoký st. nebezpečí
13.9. 15:00  – do odvolání
Popis: Povodňová pohotovost – 2. stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech. Voda v řekách se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Aktualizované informace najdete na hydro.chmi.cz v sekci „Hydrologické předpovědi“.
Doporučení: Vzestupy hladin řek, voda v některých řekách se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Možnost průtoků vody přes komunikace, riziko aquaplaningu. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru. Připravit se na možnost vzniku povodně. Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí apod. v korytě toku a bezprostředním okolí. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů.